Marilyn Monroe ve Hugh Hefner’in yakınındaki mezar açık artırmada 400 bin dolara satılıyor

T24 Dış Haberler

Marilyn Monroe ve Hugh Hefner‘in yakınlarındaki tek boşluklu bir anıt mezar açık artırmaya çıkacak ve 200 bin ila 400 bin dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyor.

Mezar yeri, Monroe’nun Los Angeles’taki Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park’taki mezarının bir sıra üstünde ve dört boşluk solunda yer alıyor. Ebedi komşusu Hefner’e ise biraz daha yakın. 

Julien’s Auctions tarafından düzenlenen satış, Hefner’in ve Monroe’nun eşyalarının yer aldığı daha geniş bir müzayedenin parçası olup, mezarlık lotu için 50 bin dolarlık bir başlangıç fiyatı belirlendi, ancak müzayede evi bu fiyatın en az dört katına ulaşacağını tahmin ettiklerini belirtti. 

Monroe’nun 1962’deki ölümünden sonra eski kocası Joe DiMaggio onun için Westwood Village’da özel bir cenaze töreni düzenledi. Playboy’un kurucusu Hefner, daha sonra ünlü yıldızın yanında bir mezarda toprağa verilmek üzere ayarlama yaptı. Hefner 2009 yılında Los Angeles Times’a verdiği demeçte “Marilyn’in yanında sonsuza dek kalmak vazgeçilemeyecek kadar güzel bir şey” dedi. Gazete, 2017’de ölen Hefner’in 1992’de yerini garantilemek için mezar yerine 75 bin dolar harcadığını yazdı. 

Los Angeles’ın ünlü anıt parkındaki mezarların fiyatı yıllar içinde dalgalanmalar gösterdi. 2009 yılında Monroe’nun mezarının hemen üstündeki alan için yapılan eBay açık artırmasında tekliflerin 4,6 milyon doları aştığı, ancak satışın gerçekleşmediği bildirildi. Benzer şekilde, 2020’de Monroe ve Hefner’in birkaç metre yukarısındaki bir mezar yerinin sahibi istediği fiyatı 790 bin dolardan 745 bin dolara düşürdü, ancak satılıp satılmadığı belli değil.

Bir zamanlar Monroe, Hefner ve Playboy Enterprises’a ait 600’den fazla tarihi eser 28 Mart’tan 30 Mart’a kadar aynı müzayedede satışa sunulacak. Julien’s Auctions’a göre bu eserler “tarihte ilk kez” bir araya getirildi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x